Veronika Hénová

Jak se mi splnilo vše, co jsem si (ne)přála

Tvoříte si visionboardy? Fungují vám?

V březnu roku 2018 jsme měli v bývalé práci za domácí úkol vytvořit si visionboard a pověsit si ho v kanceláři nad stůl.

 

Měla jsem jasno hned

Potřebovala jsem se odstěhovat od manžela, rozvést se, koupit si auto a vydělávat slušné peníze, abych se osamostatnila a uživila sebe a své děti.

Tvorbu visionboardu jsem pojala tak, že jsem si našla obrázky, vystřihla a nalepila na papír a zbytek domalovala pastelkami. Uprostřed jako srdce všech přání jsem měla sebe a svoje děti, štěstí, zdraví, lásku, spokojenou rodinu. A pak to na sebe navazovalo tak, že to začínalo jako příběh nahoře a pokračovalo po směru hodinových ručiček. Na začátku byla práce snů a skvělý kolektiv a pokračovalo to přes balík peněz a stěhovací auto, které mě veze do nového bytu.

IMG_4832


U bytu jsem si nakreslila znaménko, že se musí rovnat nebo být větší než 2+1. Následovat mělo vlastní auto a úplně dole (jako na číslici 6 na hodinách) byl rozvod. K tomuto jsem si našla obrázek matky s dětma, kde otec je oddělen čarou. A jelikož jsem původně zarytě chtěla děti do své výhradní péče, ještě jsem tu dělící čáru vyznačila červeně, aby to bylo dobře vidět.

Rozvod jsem vnímala jako jednu z nejzásadnějších věcí, proto jsem ho umístila dole, kde byla polovina celého příběhu. Po rozvodu měla následovat velká úleva a už jen koníčky, cestování a můj největší sen – podívat se na Bali.

Toto všechno bylo moc pěkné, příběh mi dával smysl a můj visionboard se  každému líbil

Na podzim roku 2018 se mi opravdu podařilo odstěhovat od manžela, avšak do malého bytu 2+kk. OK, říkám si, velikost nevyšla, ale hlavně, že jsme přestěhovaní.

Chvíli předtím jsme se s manželem i dohodli na střídavé péči, kterou jsem předtím naprosto zavrhovala, ale postupem času jsem si uvědomila, že děti jsou nás obou, proto mají právo na nás oba. Díky tomu jsme se těsně před koncem roku 2018 v přátelském duchu rozvedli. Zase jsem si říkala, OK, tak to oddělení červenou čarou zase tak důležité není, hlavně, že se nám podařilo se rozvést a jako bonus jsme zůstali přáteli.


Přišel čas i na ta méně podstatná přání

Takže to nejdůležitější jsem měla za sebou a skvělou práci a kolektiv už jsem měla také. Začala jsem si i vydělávat docela slušné peníze, takže fajn – práce, kolektiv, byt, peníze, vše jde podle plánu.

Další můj sen byl vlastní auto. Toužila jsem po červeném a také si pro červené původně jela. Nakonec jsem vybrala jiné auto – v modré barvě. A tady už to začíná být zajímavé. Auto na mém visionboardu totiž bylo modré, protože při jeho tvorbě jsem vystřihla první obrázek auta, který jsem našla. Samozřejmě mi to došlo až po nějaké době.


Další stěhování? Proč ne?

V květnu 2019  jsem se díky své známé přestěhovala do bytu o velikosti 3+1. Vzpomínáte na znaménko „rovná se nebo je větší než 2+1“? Wow, ono to funguje!!! Přání se plní jak po másle!

 

Rok 2019 byl pro mě ve znamení cestování

S dětmi jsem byla 2x v Londýně, v létě jsme byli ještě s kamarádkou a jejími dětmi na skvělé dovolené v Egyptě a na přelomu listopadu a prosince jsem si splnila své největší přání, a to podívat se na Bali.

IMG_4830


Zdá se, že všechna přání z visionboardu splněna. Hurá!!

Hurá????

 

Omyl, ještě není konec

Od toho jara, kdy jsem si svůj visionboard vyrobila, se mi také postupně do cesty připletli dva muži. Bohužel to s oběma skončilo dřív, než vůbec něco stihlo začít. Přemýšlela jsem, proč se to pořád takhle děje.

Vzpomínáte si na tu červenou dělící čáru mezi mnou s dětma a manželem? Už jsem tam totiž nepřipsala, že se to týká pouze mého manžela, a tak jsem díky tomuto na první pohled obyčejnému obrázku blokovala všechny muže, kteří mi přišli do života.

Okamžitě jsem obrázek strhla a celý visionboard přetvořila. A můžete si být jisti, že tentokrát jsem ho opravdu pořádně promyslela 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *